לא סתם פרי: מהו סוד הפלא של תותי הגוג'י ברי?

גוג'י ברי הוא פרי יער אשר צומח על גבי שיח הגוג'י הסיני. במדינות המזרח מתייחסים אליו כאל פרי בעל סגולות רפואיות רבות מזה אלפי שנים. בארץ תוכלו למצוא אותו בעיקר בחנויות טבע, והוא ידוע במגוון יתרונותיו לתהליכים השונים בגוף האדם. אז מה הופך את הגוג'י ברי לכל כך מזין ובריא? התשובה במאמר שלפניכם.

מה זה גוג'י ברי, ולמה הוא נחשב מזון על?

גוג'י ברי הוא פרי יער שנמכר בישראל כפרי מיובש. הוא נחשב כמזון על מפני שהוא מכיל רכיבים תזונתיים רבים בריכוז גבוה. מזון על הוא מונח שיווקי המתאר מזונות בריאים לגוף האדם בשל הצפיפות התזונתית הגבוהה שלהם. ואכן, הגוג'י ברי נחשב כפרי מזין ביותר,; הוא מהווה מקור נהדר לחלבונים, ויטמינים ונוגדי חמצון, המסייעים לגוף האדם בתהליכים השונים הקורים בו ובהגנה על המערכת החיסונית.

היתרונות של גוג'י ברי

כמו להרבה חומרים מהטבע, כדוגמת צמח הכורכום, גם לגוג'י ברי יש יתרונות רבים:

  • מחזק את המערכת החיסונית– גוג'י ברי מכיל רכיבים אשר ידועים ביכולתם להגן על התאים מפני מוטציות גנטיות ולשפר את התפקוד של בלוטת התריס.
  • עשיר בנוגדי חמצון– גוג'י ברי מכיל כמות גבוהה של נוגדי חמצון, אשר נותנים לו את הצבע האדום ומגנים על המידע הגנטי שבתאי הגוף מפני נזקי קרינת השמש.
  • משפר את הראייה– נוגדי החמצון שנמצאים בגוג'י ברי עוזרים בהגנה על העיניים מפני נזקי קרינה אולטרה-סגולה ורדיקלים חופשיים, אשר תוקפים את הרשתית ופוגעים בקרום של העין.
  • עשיר בסיבים תזונתיים– גוג'י ברי מכיל סיבים תזונתיים בכמות גבוהה, אשר מסייעים לתהליכים שונים בגוף כמו הפחתת כולסטרול, סיוע למערכת העיכול ומניעת מחלות כרוניות וסרטן.
  • מסייע לתסמיני הזדקנות– גוג'י ברי מאיץ את הפקת הורמון הגדילה, אשר מסייע למטבוליזם של הגוף ומאט את תסמיני ההזדקנות הבאים לידי ביטוי במראה החיצוני של העור.
  • משפר את התפקוד המיני– הורמון הגדילה מסייע גם בהגברת ייצור הטסטוסטרון, אשר מסייע לדחף המיני אצל גברים ונשים.
  • מסייע לנשים בהריון – גוג'י ברי מכיל כמות גבוהה של ברזל, אשר מונע סימפטומים של הריון כמו עייפות ואנמיה.

איך לצרוך גוג'י ברי?

אחת הדרכים לצרוך גוג'י ברי היא בצורתו הטבעית, כאשר ההמלצה היא לצרוך 3-5 גרם ביום או 30-45 גרם ביום במידה ואתם סובלים מבעיות רפואיות. הגוג'י ברי ידוע בטעמו המתקתק, ולכן ניתן לשלב אותו בשייקים, מתכונים או סלטים, ואפילו להכין ממנו תה. כדאי להוסיף אותו לארוחת יוגורט או שיבולת שועל, או להשרות אותו במים ולשתות אותם כמשקה מזין. ניתן לצרוך גוג'י ברי גם כתוסף תזונה, ויש שיגידו שזה אפילו עדיף בשל הריכוז הגבוה והקבוע שנמצא בו לעומת הפרי הטרי או המיובש. כמו כן, ניתן להכין אבקה אשר שומרת על הערכים התזונתיים הגבוהים של הגוג'י ברי. בצורה זו ניתן להשיג מיצוי אופטימלי של הפרי ורכיביו התזונתיים. האבקה לרוב מסיסה במים, ולכן ניתן להוסיף כפית ממנה לדייסות, תה, גלידות וכו'.

לסיכום

את תותי הגוג'י ברי ניתן לצרוך בצורתם המיובשת, או כתוסף מזון או אבקה. הם נחשבים מזון על בשל הכמות הגבוהה של חלבונים, ויטמינים ונוגדי חמצון שהם מכילים, המסייעים למגוון תהליכים בגוף. מומלץ להוסיף לתפריט היומי כחופן גוג'י ברי, וליהנות משלל יתרונותיו הבריאותיים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות