מתכוננים לשבת המלכה: איך עורכים שולחן לארוחת שישי משפחתית?

בעולם הקולינריה, אין ספק כי ארוחת יום השישי היא הארוחה החשובה והמשמעותית ביותר, הן בשל המשמעות מבחינת המסורת והן מבחינת היכולת להתכנס ולקבל את שבת המלכה. בין אם אתם מתכננים ארוחה מצומצמת לבני המשפחה בלבד או עתידים לארח אורחים בדמות חברים, זה הזמן להתכונן ולערוך את השולחן באופן חגיגי ויוקרתי. כצד תוכלו לערוך את השולחן המרשים ביותר לקראת שבת המלכה? להלן טיפים שיסייעו לכם בדרך.

הדלקת נרות וקריאת פרקי תהילים

חלק מהמסורת היהודית בארוחת השישי היא להדליק את נרות השבת רגע לפני שהשבת נכנסת, לצד קריאה של פרקי תהילים ליום שישי. אפשר להזמין מראש סידור ולהניח אותו על השולחן. בכך, ניתן יהיה להכניס את השבת ואף לשלב אלמנט של מסורת אל תוך ארוחת השישי המשפחתית, כחלק מהבנה כי קריאת פרקי תהילים היא בעלת משמעות רוחנית עמוקה.

קישוט ועריכת שולחן באמצעות חומרי גלם טריים

בשביל לערוך את השולחן בצורה חגיגית, אפשר ואף רצוי לפקוד את שוק האיכרים בעיר תל אביב או את השוק הסמוך למקום המגורים ולרכוש חומרי גלם כמו למשל פירות שאותם ניתן להניח בצורה מסוגננת במרכז השולחן. מדובר בהזדמנות מעולה גם לחדש את המזווה ולהכין מטעמים לקראת יום השבת, כאשר רצוי להגיע ביום חמישי ולהתארגן מראש על חומרי הגלם, כך שלא תידרשו לבצע השלמות רגע לפני כניסת השבת.

אפיית חלות

על מנת להתכונן לארוחה אפשר ואף רצוי להפגין את הכישורים הקולינריים שלכם, באמצעות הכנה מראש של חלות. כאן תמצאו מתכון מעולה שבו אפשר להיעזר לטובת התהליך, כאשר שימו לב כי על פי המסורת היהודית נהוג להפריש חלק מהחלה ולברך עליה. מדובר בסגולה לבריאות, אריכות חיים, פרנסה טובה ועוד, ועל כן מדובר בהזדמנות גם לערוך את השולחן בצורה מרשימה עם חלה במרכז השולחן, ובמקביל גם לשלב את האלמנט של הברכה על המזון שאותו אתם מגישים בעבור האורחים שלכם.

שילוב של אלמנטים מסורתיים

דרך מצוינת לעצב את השולחן אבל גם להכניס את האורחים לאווירה של קדושת השבת יכולה להתבצע באמצעות שילוב של אלמנטים מסורתיים כמו למשל כוס קידוש וכן כיסוי לחלה. אפשר לבצע את הרכישה של תשמישי קדושה בחנויות המתמחות בתחום, ובהתאם לכך להוביל לעיצוב מוצלח של שולחן אשר מתכתב בצורה מושלמת עם האווירה החגיגית של יום השבת.

נרות ופרחים לאווירה

אחד מהטרנדים החמים של עולם הקולינריה ועיצוב השולחנות כולל בין היתר גם שילוב של נרות. מאחר ונרות הם חלק בלתי נפרד מקבלת השבת, אפשר ואף רצוי לנצל את האווירה הקסומה של ערב יום שישי ולהדליק נרות ברחבי הבית, לצד פמוטים במרכז השולחן. מדובר בדרך נהדרת לשלב תאורה עדינה אך גם מרשימה, בקלות ועם שימת דגש על נראות מנצחת אשר תעניק לכם את התאורה המושלמת. בנוסף, אפשר לשלב גם פרחים טריים בצבע לבן, ובכך ליצור מראה חגיגי של שולחן השבת.

לסיכום

עריכה של שולחן שבת עשוי להיראות כמו משימה קשה במיוחד, אולם באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להצטרף לאלפי בתים בישראל אשר משקיעים לא רק בארוחה חגיגית אלא גם באלמנטים שונים כמו למשל פמוטים, סידור וכן כיסוי חלות אשר יכול לשמש אתכם גם לארוחות הבאות, כל זאת מתוך מטרה להכניס את שבת המלכה ואף לנצל את האווירה החגיגית לטובת יצירה של זמן איכות משותף ומהנה במסגרת משפחתית.

נגישות