שוק האיכרים בנמל תל אביב: חוויה קולינרית שאתם חייבים לראות (ולטעום)

אחד מהשווקים התוססים ביותר בעיר תל אביב הוא ללא ספק שוק האיכרים אשר ממוקם בנמל תל אביב. השוק הוקם בשנת 2010  מתוך מטרה להוות בית לקולינריה הישראלית, ומאז הפך לשוק תוסס שמושך אליו אלפי מבקרים בכל סוף שבוע, גם מתוך תל אביב וגם מכל רחבי הארץ. אם אתם מחפשים ליצור חוויה קולינרית הכוללת לא רק את חוש הטעם אלא גם את חוש הראייה, אין ספק כי עכשיו זה הזמן לבקר בשוק הפתוח בכל יום שישי. מה חשוב לדעת רגע לפני שאתם נוסעים לשוק? להלן כל הפרטים.

שוק האיכרים – חוויה קולינרית בלתי נשכח

השוק עצמו ממוקם בתוך מבנה בן שתי קומות ומזכיר את שוק האוכל המפורסם בלונדון. בזמן שיטוט בשוק תוכלו לבקר בחנויות בוטיק המציעות חומרי גלם טריים שנעשים במקום לצד מסעדות המגישות אוכל מוכן אותו אפשר לקחת הביתה או לאכול במקום. בנוסף, השוק מארח מעל ל-50 חקלאיים אשר מציעים את מרכולתם לציבור הרחב, במחירים אטרקטיביים ועם שימת דגש על יחס אישי וכן אווירה נהדרת שתשאיר לכם טעם של עוד. היכולת לספק פרנסה לחקלאים בארץ כמו גם להכיר את הטעמים של בשלנים מהווה הזדמנות מעולה ליצירה של חוויה קולינרית בלתי נשכחת המתבצעת בתוך מבנה, כאשר בימי שישי השוק נפתח לרחבות באוויר הפתוח, ועל כן מדובר בחגיגה של צבעים כמו גם טעמים שמתאימה מאוד בעבור משפחות וילדים שרוצות להעביר את הזמן בכיף בלוקיישן יפהפייה כמו שוק תל אביב שעבר בשנים האחרונות שיפוץ מקיף.

תוצרת חלופית לאוכל תעשייתי

המודעות לגבי אורח חיים בריא הפכה לחלק בלתי נפרד מאורח החיים של ישראלים רבים, ועל כן אין זה מפתיע כי שוק האוכל בנמל תל אביב הפך לחלק מהותי מהיכולת להוביל ליצירה של תזונה בריאה ומאוזנת, וזאת בשל דוכני פירות וירקות אורגניים לצד תוצרת מקומית הנמכרת ישירות לצרכן ותוך שימת דגש על הקפדה על איכות, טריות וכן ערך תזונתי גבוה. הקצבייה המשובחת לצד מעדניו, דוכני מזון ועוד מהווים דרך מעולה ליצור שינוי תזונתי לצד חגיגה של טעמים כמו גם צבעים שהופכת את השוק למקום קולינרי שאינו נופל משווקים מפורסמים כמו בעיר לונדון, ניו יורק, ברצלונה ועוד.

לסיכום

מאז פתיחתו של שוק האיכרים הוא הוביל לקפיצת מדרגה משמעותית בתחום הקולינריה, הן בשל מגוון רחב של תוצרת מקומית משובחת והן בשל החוויה עצמה המתרחשת על רקע הנופים עוצרי הנשימה של חוף הים של תל אביב, כאשר הגישה למקום יכולה להתבצע הן באמצעות התחבורה הציבורית והן באמצעות הרכב הפרטי לאור היכולת לחנות את הרכב בחנייה מסודרת הנמצאת בסמוך לשוק. לאור הביקוש, מומלץ להקדים בשביל להימנע מעומסים שימנעו מכם למצות את החוויה במלואה.  

נגישות