מרגש ומעורר השראה: הכירו את סיפור הגבורה שהוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות משה, רפי ואיל אדרעי

סיפורו של רפי אדרעי הוא סיפור מרגש ומעורר השראה, בייחוד על רקע העובדה כי רפי אדרעי לחם במלחמת יום העצמאות ואף מצא את מותו בקרב, בגיל 24 בלבד. העשייה החברתית שלו אומנם נקטעה, אולם בני משפחתו ממשיכים את סיפור המורשת באמצעות עמותת אחינועם אשר נוסדה בשנת 2018 ומאז נחשבת לאחת העמותות החברתיות המובילות בישראל. מה חשוב לדעת אודות רפי אדרעי וכיצד מקדמת עמותת אחינועם את צמצום הפערים? כל הפרטים בכתבה.

הסיפור שמאחורי הקמתה של עמותת אחינועם

רפי אדרעי נולד בעיר צפת למשפחה גדולה ושורשית שהייתה מזוהה מאוד ערכים חברתיים בעיר צפת. למרות שסייע בפרנסת המשפחה, החליט רפי אדרעי כבר מגיל צעיר לקחת חלק בשורה של פעילויות חברתיות, כאשר בחר להצטרף לתנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת תפקידו לקח חלק במגוון רחב של פעילויות, עד שהפך למדריך ראשי. סיפור גבורתו מקבל זרקור לאחר שבחר בזמן שירותו הצבאי להצטרף לכוחות הלוחמים, ובזמן שלקח חלק בקרב התבצר ביחד עם חיילו בבית, כאשר מסביבו האויב. הוא נלחם בקור רוח ואף שימש כמומחה לסליקת נשק, מה שסייע מאוד לכוחות הישראלים כנגד האויב. אולם, לאחר הפצצה עזה של האויב המצרי הוא מצא את מותו בגיל 24 בלבד, ונקבר בעיר ראש העין. בני משפחתו בחרו לקבור אותו בעיר ראש העין, ולהמשיך את העשייה שלו במסגרת של קידום מטרות חברתיות כמו למשל גיוס של מיליוני שקלים מהציבור לטובת הקמתה של בית יד לבנים בעיר צפת בה נולד וגדל. בנוסף, בני הדור הממשיך החליטו להקים את עמותת אחינועם, כל זאת לטובת צמצום פערים בחברה הישראלית לצד חיזוק הפריפריה.

פועלים למען שווין הזדמנויות

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שאביהם הוא אחיו של רפי אדרעי ז"ל. העמותה פועלת ללא מטרות רווח בכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה, כאשר ברבות השנים הצליחה העמותה לשמור על פרופיל ציבורי נמוך. אולם, בעת התפרצות מגפת הקורונה זכתה עמותת אחינועם לחשיפה בעקבות מבצע גיוס מחשבים לבני נוער מהפריפריה. רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לקידום של התוכנית הזו, ועדות לכך ניתן למצוא בחלוקה של מעל ל-25,000 מחשבים בכל רחבי הארץ. המבצע נחל הצלחה אדירה, ועל כן החליטו המייסדים ביחד עם המתנדבים להמשיך את חלוקת המחשבים גם בימים אלו ממש. מעבר לכך, מתמקדת העמותה בשורה של פרויקטים חברתיים כמו למשל תוכנית ליווי המיועדת לנוער בסיכון, קידום בני העדה האתיופית על ידי תוכנית ייעודית להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא, שיפוץ ספרייה בעיר צפת וקידום חינוך מוזיקלי לצד תוכניות נוספות שהפכו אותה לעמותה ייחודית ומשמעותית מאוד במדינת ישראל. העמותה פועלת ללא כוונות רווח ועתידה להרחיב את הפעילות, כחלק מגיבוי מלא אותה היא מקבלת מצד גורמי החינוך והרווחה התומכים בהמשך קידום התוכניות הללו.

לסיכום

סיפור גבורתו של רפי אדרעי ז"ל מלווה את בני משפחתו גם שנים רבות לאחר מותו, כפי שמגיע לידי ביטוי בהקמתה של עמותת אחינועם וכן קידום של בניית בית יד לבנים. באתר הרשמי של עמותת אחינועם תוכלו לקרוא תגובות אוהדות מצד בוגרי התוכניות ואף לקחת חלק בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את העשייה החברתית אשר מצליחה לחולל שינוי משמעותי בחייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, ובאזור הפריפריה בפרט.

נגישות