קסם האצה: ספירולינה היא סופר פוד שחייבים להכיר

מזונות העל הפכו לחלק בלתי נפרד מתפריט התזונה של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם, כמו גם בישראל. אחד מהמזונות הנמכרים והמסקרנים ביותר בעולם הסופר פוד הוא ללא ספק הספירולינה אשר זוכה להתעניינות הולכת וגוברת, לא מעט בזכות הסגולות אשר מיוחסות לה בכל הקשור לחיזוק המערכת החיסונית, נטרול של רדיקלים חופשיים לצד שיפור התפקוד הקוגניטיבי. אם גם אתם מתעניינים בעולם התזונה הבריאה ורוצים לשלב אותה בתפריט שלכם, להלן כל מה שצריך לדעת אודות הקסם של האצה בשם ספירולינה.

ספירולינה – כל מה שצריך לדעת

ספירולינה היא אצה חד תאית בצבע כחול-ירוק המשמשת בתור מקור חלבון משובח בעבור בני האדם, אבל גם לבע"ח. הסיבה לכך נובעת בעקבות ריכוז גבוה מאוד של מינרלים, חומצות אמינו כמו גם מינרלים, כאשר הגידול של האצה הזו מתרחש במים מתוקים. בעבר מי שגידל את האצה הזו היו בעיקר ארצות במזרח אירופה, אולם לאור הביקוש ההולך וגובר לשילוב של הספירולינה בשייקים כמו גם מאכלים, החלו גם כאן בישראל להקים חוות גידול המתמקדות בפיתוח של שטחי ענק של האצות מהם מפיקים בין היתר גם תוספי תזונה המכילים ריכוז גבוה של החומרים הפעילים בתוך האצה.

בשל הערכים התזונתיים, ספירולינה נחשבת לכוכבת בעולם הסופר פוד, וזאת בשל הסגולות המיוחסות לצריכה מוגברת של ספירולינה ואשר קשורות בין היתר בהפחתה של משקל בעקבות ערך קלורי נמוך מאוד לצד ריכוז של חלבון ומינרלים שיכולים לסייע לטובת הפחתה במשקל, כחלק מיצירה של תפריט תזונתי תומך המתבצע במסגרת של שילוב מזון כמו למשל האצה הזו. בנוסף, בעקבות פעולת העיכול המהירה המתבצעת בעקבות מבנה דפנות של הספירולינה, ניתן בעזרה לסייע לטובת שיפור הפעילות של מערכת המעיים. יתרונות נוספים המיוחסים לאצה כוללים בין היתר הורדה של רמת הכולסטרול בדם, הפחתה של תסמיני אלרגיה ואף סיוע לטובת התמודדות עם סכרת. לאור כלל היתרונות הללו, אין זה פלא כי הספירולינה הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת התזונה של רבים, וכעת גם שלכם.

רכישה של ספירולינה – קל ופשוט יותר מאי פעם

אם עד לפני מספר שנים קשה מאוד היה לבצע רכישה של ספירולינה, כיום בזכות הגידול במספר החוות ניתן לבצע רכישה של האצה המקורית או שילוב של תוסף תזונה המכיל את האצה הזו, כל זאת מתוך מטרה להוביל לשילוב של סופר פוד כחלק אינטגרלי משגרת היום יום, החל משייקים  ועד קערת סופר בול המכילה את האצה הזו לצד מזונות על נוספים כמו למשל צ'יה, אסאי ועוד. מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם להצטרף לטרנד שסחף את העולם, וכעת גם את ישראל, בשל אצה חד תאית הכוללת את כל הרכיבים התזונתיים החשובים והטובים ביותר לגוף האדם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות