האוכל הוא חלק בלתי נפרד מהפקת אירועי חינה מרוקאית: מה נהוג להגיש באירוע המרגש?

חינה היא אירוע חד פעמי בו ניתן לחגוג את האהבה שבין בני הזוג שמיועדים להתחתן תוך כדי שימור המסורת המשמחת של יהדות אפריקה והמזרח התיכון. מעבר לריקודים הססגוניים ולטקסים המרגשים, אחד הדברים שהופכים אירוע חינה למה שהוא – זהו כמובן האוכל והשפע שמוגש על השולחן. אז איזה אוכל נהוג להגיש בחינה?

המאכלים המתוקים

סקרנו לכם את כל המאכלים המסורתיים כדי לעזור לכם בתהליך ארגון ותכנון הטקס. אחד המנהגים האהובים בחינה הוא להגיש שלל מאכלים מתוקים. מאכלים אלה למעשה מסמלים את המתיקות שבני הזוג הולכים לחוות לאחר שיתחתנו. המאכלים האלה לרוב כוללים הרבה מאוד דבש, שמסמן שפע, שגשוג ואהבה.

בין הקינוחים הפופולריים ניתן למצוא ספינג', הסופגניות המרוקאיות האהובות. יש סוגים שונים של עוגיות, ביניהן עוגיות קוקוס, עוגיות דבלה, בקלאוות ועוד. גם מופלטות עם דבש הן אהובות מאוד, ואנשים לא מפסיקים ללקק את אצבעותיהם לאחר האכילה.

יש שמכינים לאירוע בסיסה, שהיא תערובת של סוגים שונים של דגנים, כמו חיטה ושעורה, שאליהם מוסיפים שקדים, תמרים, סוכר, מים, שמן ועוד. זוהי סגולה לאושר והצלחה לבני הזוג.

עוד מנהג הוא להגיש ריבות מסוגים שונים ופירות יבשים. מבחינת הקינוחים בחינה, כל המרבה הרי זה משובח.

סלטים

השפע הוא אחד מסימני האירוע, על כן נהוג להגיש מגוון רחב של סלטים ומנות קטנות לפני האוכל העיקרי. בין הסלטים ניתן למצוא סלטי מטבוחה עשירים, סלטי חצילים על האש, סלט גזר חריף וכדומה. לרוב יוגשו גם מטבלים כגון חומוס, טחינה, מטבלי עשבי תיבול שונים ועוד. זאת כדי לפתוח את התאבון לקראת המנות העיקריות שיוגשו!

מנות עיקריות

בחינה נהוג להגיש מנות עיקריות שכוללות דגים, כמו מנת הדג המרוקאי המפורסמת. כמו כן, נהוג להגיש מנות שהולכות מעולה עם קוסקוס או אורז, מאחר שאורז וקוסקוס גם כן יככבו בשולחן עם תיבולים שונים ומיוחדים. תפוחי אדמה הם גם מנה אהובה וניתן למצוא דרכים שונות לשלב אותם. לרוב כל האוכל יוגש בצורה מושכת אסתטית, בצלחות גדולות ובערימות.

אחד המאכלים הטעימים הוא שקשו בלעשוב. שקשו בלעשוב הוא מאכל מסורתי אותו מכינים מקוסקוס ומעשבי תיבול יקרים כגון קורנית וזעפרן. גרגירי הקוסקוס מסמלי את הפוריות והעושר, והכוונה היא שהאושר של בני הזוג יהיה רב כגרגירי הקוסקוס.

אם אתם בוחרים בתפריט בשרי, אפשר יהיה להגיש במנות העיקריות צלי בקר, קבבים, קציצות מטוגנות ועוד. אך בשר אינו חובה באירועים מסוג זה, אפשר גם ללכת על תפריט חלבי ולהגיש פשטידות על טהרת הירק.

שתייה

חשוב כמובן להגיש לצד כל האוכל שתייה מתאימה. בחינה בדרך כלל יהיו משקאות חריפים שילוו את הארוחה וגם משקאות קלים בסיסיים. לצד המתוקים יוגשו תה וקפה כמיטב המסורת.

קייטרינג לחינה

כיום אחד הדברים שנהוג לעשות באירועי חינה הוא להזמין קייטרינג שיוכל להציע אוכל ומגשי אירוח. זוהי דרך מצוינת להקל על ארגון ותכנון הטקס. לצד האוכל המסורתי שיוגש, ניתן יהיה להגיש גם אוכל משביע נוסף. מאחר ואחד מסימני האירוע הוא שולחנות שפע יפים וגדולים, אנשי הצוות של הקייטרינג יוכלו לסדר את כל האוכל כך שהוא יוסיף לאווירה.

בין האוכל הנפוץ באירועי חינה ניתן למצוא מנות קטנות של פינגר פוד שכוללות פסטלים, סיגרים מטוגנים, ממולאים ועוד. אפשר גם לבחור במגשי ירקות צבעוניים ועשירים שיוסיפו צבעוניות לשולחן.

את הקייטרינג ניתן להתאים לכמות האורחים ולצרכים השונים שלכם, וכך להפוך את הטקס לאירוע הטוב והמהנה ביותר עבורכם ועבור האורחים שלכם.

לסיכום

אירוע החינה הוא אירוע מרגש המסמל את תחילת דרכם המשותפת של בני הזוג. במאמר זה סקרנו מה נהוג להגיש בטקס, כדי שתוכלו להתכונן היטב לארגון הטקס. שיהיה במזל!

נגישות