האם אוכל יכול לסייע בטיפול בנשירת שיער?

אנשים רבים, גברים ונשים כאחד, סובלים או עלולים לסבול בשלב כלשהו בחייהם מנשירת שיער והתקרחות. יש לא מעט תכשירים, שיטות, טיפולים וכדומה, העשויים לסייע במניעת הנשירה וההתקרחות, אך מה לגבי המזון שאנחנו אוכלים? למעשה, מתברר שישנם לא מעט מזונות שעשויים לסייע במצב ולעודד צמיחה של שיער בריא וחזק. אז, באילו מזונות מדובר? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

השפעת התזונה על צמיחת השיער

אין עוררין על כך שלתזונה שלנו יש השפעה רבה מאוד על מצבנו הגופני, לטובה ולרעה. כך קורה גם במקרה של נשירת שיער. תזונה לקויה המתבססת ברובה על ג'אנק פוד, חטיפים, ממתקים ושתייה ממותקת, עלולה לגרום לא רק להשמנה ולמחלות כמו סוכרת, אלא גם לנשירת שיער. לכן, אחת הדרכים לטפל בבעיה של נשירת שיער מסיבית היא על ידי שיפור התזונה שלנו. כדי לשפר את התזונה, חשוב שהתפריט שלנו יכלול את כל אבות המזון החיוניים לגופנו, כמו כמות מספקת של חלבונים, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. כמו כן, קיימים מאכלים ספציפיים שמומלץ לשלב בתפריט היומי משום שהם עשויים לסייע בשיפור צמיחת השיער.

מוצרים מן החי

כאמור, מחסורים תזונתיים עלולים להשפיע לרעה על קצב צמיחת השיער, כאשר המחסור התזונתי שמהווה גורם מרכזי לנשירת שיער הוא מחסור בברזל. כדי להימנע ממחסור בברזל, מומלץ לצרוך כמה שיותר חלבונים מן החי, כמו בשר אדום, כבד, הודו ועוף. במזונות הללו יש גם חלבונים, שאף הם חיוניים לצמיחת השיער, וגם כמויות נכבדות של ברזל. אם אתם צמחונים או טבעוניים, מומלץ להתייעץ עם רופא ובמידת הצורך ייתכן שתתבקשו ליטול תוספי ברזל כדי להשלים את החוסר.

דגים

אחד המינרלים החשובים ביותר לבריאות השיער והקרקפת הוא אבץ, כאשר מחסור במינרל זה עלול לגרום לנשירת שיער, להתקרחות ואפילו להתקלפות של הקרקפת. לכן, מזונות שעשירים באבץ, כמו דגים, יכולים לסייע מאוד בשיפור מצב השיער שלכם. מומלץ ביותר לצרוך דגים כמו סרדינים וסלמון, משום שבדגים אלה יש את כמות האבץ הגבוהה ביותר. כמו כן, ישנם מזונות נוספים שעתירים באבץ, כמו בשר בקר, בזיליקום, אבקת קקאו ובוטנים.

אבוקדו

אם אתם אוהבים אבוקדו – הרווחתם. מדובר במאכל המהווה את אחד ממקורות השומן החיוניות ביותר בטבע, וחומצות השומן שלו יעילות הן למערכות הגוף השונות הן לשיער שלנו. אם אינכם נמנים על חובבי האבוקדו, או שלא לומר שונאים אותו, זה לא אומר שכדאי לכם לוותר עליו. תוכלו למרוח מסכת אבוקדו על הקרקפת שלכם למשך כמה דקות, ולחזור על הפעולה במשך כמה ימים. מסכות אבוקדו יכולות לסייע בייצור של קולגן ואלסטין, חלבונים העוזרים בייצור השערה ותורמים לחוזק שלה.

קיווי

אם כבר הזכרנו את הקולגן, שהוא חלבון המסייע בהרכבת רקמות שונות בגוף, כדאי להזכיר גם את הקיווי. הקיווי אינו מכיל קולגן, אך הוא עתיר בוויטמין C שידוע בתור ויטמין שעוזר מאוד בכל הנוגע לייצור הקולגן. כמו כן, ויטמין C יכול לסייע לספיגת הברזל בגוף, שכאמור מדובר במינרל חיוני מאוד לצמיחת השיער. מאכלים נוספים שעתירים בוויטמין C הם תפוזים, פלפלים אדומים וצהובים, תותים ועוד.

סיכום

לסיכום, אין ספק שלתזונה שלנו יש השפעה משמעותית על תהליכים שונים בגופנו, ובין היתר גם על קצב צמיחת השיער ועל אובדן השיער. אם אתם חושדים שנשירת השיער שלכם נובעת מתזונה לקויה, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם דיאטן/ית או רופא/ה שיסייעו לכם באבחון הבעיה ובפתרונה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות