מתחום המסעדנות אל צמרת ההייטק הישראלי – זה לגמרי אפשרי!

בעולם של שפע הזדמנויות, אין ספק כי מעבר מעולם המסעדנות להייטק הוא מרגש ובעל משמעות בעבור כל מי שמתמחה בתחום המסעדנות, ורוצה לעבור לתעשייה משגשגת המציעה תנאים מצוינים לצד אופק משמעותי מבחינת תעסוקה. אם אתם שוקלים האם זה בכלל אפשרי, התשובה היא כן, ובמדריך הזה נציג את כל מה שצריך לדעת בשביל להשלים את ההסבה באופן הטוב ביותר.

מיפוי תפקידים

בשביל לבצע הסבה מקצועית מתחום המסעדנות אל צמרת ההייטק נדרש קודם כל לבצע מיפוי של התפקידים הקיימים שיכולים להתאים לתשוקה האישית שלכם, ולרקע המקצועי. עולם ההייטק הוא עולם מגוון עם של תפקידים שיכולים להתאים גם למי שאין לו ניסיון בתחום, אולם לפני שאתם מתחילים לבחון את הנושא, צריך לחשוב היטב עם עצמכם מה מעניין אתכם בשביל ללמוד ולהבין את דרישות התפקיד. רצוי להיעזר באתרים מתמחים אשר מציגים את כל הפרטים אודות תפקידים בעולם ההייטק ובכך ליצור מיפוי שיכול לסייע לטובת דיוק באיתור המקצוע. 

הרשמה לקורס מקצועי

מומלץ לקבל הכשרה מקצועית שתעניק לכם את היכולת לקבל את דריסת הרגל הראשונה, על בסיס של ניסיון שאותו רוכשים במסגרת של קורס. כך למשל, אפשר להירשם לקורס מקצועי כמו למשל קורס פייתון מקצועי שבמסגרתו תלמדו את שפת התכנות הפופולרית. מדובר בשפה אינטואיטיבית וקליטה ולכן מדובר הזדמנות נהדרת בעבורכם ללמוד ולהתמקצע, ולאחר סיום הקורס להשתלב בתפקיד הזה בתחומים רבים כמו למשל בינה מלאכותית, עיבוד נתונים, סייבר ועוד. באתר מיי ליסט תוכלו למצוא מידע עדכני אודות הקורס הזה, לצד קורסים נוספים שיכולים להתאים לכל מי שרוצה לבצע הסבה מקצועית.

עדכון קורות החיים

חלק משמעותי לטובת הסבה מוצלחת כולל כמובן את עדכון קורות החיים שלכם. בניגוד לעולם המסעדנות שבו לא נהוג להגיש קורות חיים, בעולמות ההייטק נדרש לבלוט אל מול המתחרים שלכם באמצעות קורות חיים מרשימים בשפה האנגלית. בשביל לדייק את קורות החיים ולעדכן אותם כך שהם יתאימו לשורה של תפקידים, מומלץ לפנות למומחה המתמחה בתחום הזה, הן לטובת תרגום של קורות החיים והן לטובת הדגשה של מיומנות שיכולה לגרום למגייס לזמן דווקא אתכם לראיון.

נטוורקינג

במדינה קטנה כמו ישראל, אין ספק כי לנטוורקינג יש השפעה משמעותית על היכולת שלכם להיחשף לתפקידים שיכולים להתאים לכישורים שלכם, כמו גם לנצל את הקשרים האישיים לטובת העלאת הסיכויים שלכם להשתלב בתחום, בייחוד על רקע ההבנה כי בתעשייה כמו ההייטק, נהוג שעובדים ממליצים על חברים או מכרים רחוקים למשרות. נוסף לזה, אפשר דרך הרשתות החברתיות כמו למשל לינקדין לקבל מידע אודות כנסים מקצועיים או ימי עיון שיכולים לסייע לכם להכיר אנשים מהתעשייה, ובכך להגדיל את הסיכויים להתקבל למשרה.

סבלנות היא שם המשחק

בשביל להתקבל לעבודה בהייטק צריך לא רק כישורים ומיומנות אישית, אלא גם הרבה מאוד סבלנות. מדובר בתהליכים ארוכים אשר דורשים מכם לא רק רעיונות אלא גם ביצוע של מבחנים ומבדקים לצד פרויקטים שנועדו לבחון את מידת ההתאמה שלכם. מדובר בתהליכים שיכולים לקחת בין מספר שבועות לחודשים ולכן מומלץ לקחת נשימה ולהבין כי הסבת מקצוע בעבור מי שמעולם לא היה בתעשייה הזו עשוי להיות מאתגר, אבל בר ביצוע.

לסיכום

הסבה מעולם המסעדנות לעולם ההייטק היא אפשרית, אולם היא מגלמת בחובה לא מעט פעולות שאותן נדרש לבצע, החל ממיפוי של תפקידים ועד להשתתפות בכנסים, לטובת ביצוע מעבר חלק – ובעל פוטנציאל אדיר לעתיד.

נגישות