לומדים את אומנות הבישול: הכול על קורס טבחות במכללת רימונים

חולמים להיות טבחים במסעדות או בתי מלון? מגיל צעיר אתם חשים משיכה אל המטבח והסירים? כדי להתחיל לעבוד בתחום המרתק הזה, אתם צריכים להתחיל מהשלבים הראשונים, שכוללים בתוכם קורס טבחות שמעניק מיומנויות בתחום הבישול והמטבחים בארץ. אחד מהקורסים הללו הוא קורס טבחות סוג 1 במכללת רימונים, שמעניק לכם את כל הכלים, מא' ועד ת'. אז מדוע כדאי ללמוד בקורס טבחות, מה לומדים בו ומהו מבנה הלימודים? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

מדוע כדאי ללמוד קורס טבחות מקצועי?

השתתפות בקורס אומנויות בישול מקצוע יכול להציע עבורכם מספר רב של יתרונות. קודם כל, זאת דרך לשדרג את כישורי הבישול שלכם. קורס טבחות ילמד אתכם טכניקות, טיפים וטריקים שונים שיעזרו לכם לשפר את הכישורים הקולינריים. תוכלו ללמוד משפים מקצועיים בעלי ניסיון רב שיוכלו להדריך אתכם בכל דבר, החל מטכניקות שימוש בסכין ועד לתיבול הנכון. קורס טבחות יאפשר לכם גם לתרגל את כל מה שאתם לומדים בסביבת מטבח אמיתית בה יש את כל המשאבים. דבר זה יכול לעזור לכם להרגיש בנוח יותר במטבח. בנוסף, יש מקומות בהם לא יעסיקו אתכם אם לא עברתם הכשרה מקצועית, על כן חשוב לעבור קורס זה כדי להתקבל לעבודה במוסדות איכותיים.

מה לומדים בקורס טבחות?

יש שלל נושאים בקורס טבחות סוג 1 במכללת רימונים, שנעים מתיאוריה ועד לפרקטיקה. בתחום התיאורטי תוכלו ללמוד על תורת האירוח, על בריאות ותזונה, על התאמת יין למאכלים ועל תחום המסעדנות בכללי. תהיה גם התייחסות ספציפית לכל נושא הכשרות בארץ ולאוכל שמותאים לחגים.  תלמדו על תכנון והכנת תפריטים מותאמת, על עולם המלונאות ועוד.

בצד המעשי תוכלו ללמוד על שיטות בישול שונות מרחבי העולם שיאפשרו לכם לבשל מנות מורכבות, על טכניקות שונות לחיתוך של פירות וירקות, על ציוד ומכשור מיוחדים במטבח ועוד. תלמדו על הכנת המנות עצמן, ביניהן מנות ראשונות שונות, סלטים, מרקים, מנות עיקריות, רטבים, מנות בשר ועוד. גם בתחום הקינוחים תוכלו ללמוד על מתכונים וטכניקות. בכל אלה תוכלו להתנסות במסגרת הקורס וללמוד איך לבצע הכל בצורה הטובה ביותר.

בנוסף ללימודים אלה יהיו גם הרצאות אורח וסדנאות יזמות עסקית שיעשירו אתכם בנושאים הקשורים לעולם הטבחות.

מהו מבנה הלימודים של קורס טבחות?

הלימודים בקורס טבחות מקצועי נמשכים כ-10 חודשים וזאת בכדי להכשיר את התלמידים בצורה המקיפה והמעמיקה ביותר. במסגרת עשרת החודשים הללו יש שלושה שלבים. בשלב הראשון יילמדו כל התכנים שהזכרנו. יהיו תרגולים והתנסויות מעשיות בכדי ליישם את החומר הנלמד. בשלב ב' ייערך סטאג' של שבעה שבועות במוסדות מובילים בארץ, ביניהם מסעדות, מלונות, מטבחים באולמות אירועים ועוד. במהלך הסטאג' התלמידים של הקורס למעשה יעבדו במוסד בו שובצו כטבחים וילמדו מהשטח כיצד לבצע את העבודה הזו. בעוד בקורס טבחות הסביבה מאפשרת ללמוד ולטעות, במציאות יש מצבים רבים מלאי לחץ שצריך ללמוד לעבוד גם במסגרתם.

בשלב השלישי התלמידים יחזרו על כל מה שלמדו ויתכוננו לבחינות הגמר הממשלתיות בתחום. לאחר שיבצעו את המבחן יוכלו לקבל תעודת סיווג מקצועי מטעם משרד העבודה, דבר שיאפשר להם לעבוד במקצוע בכל מקום בו יבחרו.

מהם תנאי הקבלה ללימודים של קורס טבחות במכללה?

קיימים מספר תנאים בסיסיים. קודם כל, הגיל המינימלי הוא 20 ויש צורך ב-12 שנות לימוד קודמות. חשוב שיהיה ידע בסיסי בשפה האנגלית לצורך חלק מההכשרה. לאחר שעומדים בתנאים אלה ייערך מבחן קבלה וראיון אישי.

לסיכום

אם אתם רוצים להגשים את חלומכם ולהפוך ולטבחים מקצועיים, אנחנו ממליצים לפנות למכללת רימונים ולהתעניין בקורס טבחות סוג 1 המוצע במכללה.

נגישות