עסקים מודרניים ובוודאי רשתות מזון גדולות, בנויים על שימוש נרחב במחשוב. למעשה, מדובר על מחשוב ותקשורת ביחד (ICT או Information and Communications Technology), מאחר ששני התחומים כיום משולבים מאוד. אחת הדוגמאות הבולטות לכך, היא המרכזייה לעסקים. מסתבר, שמרכזיות כאלה זמינות גם כשרות ענן והן מספקות לעסקים גדולים יתרונות רבים וחשובים. זו היא סקירה על התועלות העיקריות האלה ולפני כן, נביא גם הסבר קצר עבור מי שלא מכיר.

שילוב התקשורת והמחשוב

מרכזיה וירטואלית או מרכזיית IP בענן, הוא סוג של תשתית מחשוב, אשר מספק מענה כולל, למרבית דרישות התקשורת של העסק. מערכת כזו, עשויה להיות מערכת פנימית בעסק, של שילוב חומרה ייעודית ותוכנה. אך ניתן לקבל שירות מעולה ויעיל במיוחד, באמצעות צריכת מרכזיה כזו בתור שירות ענן. המרכזייה משלבת באופן מצוין, את עולם התקשרות העסקית, עם תשתיות המחשוב הסטנדרטיות. הצעת המרכזייה כשרות ענן, מוסיפה לכך יתרונות מיוחדים של שירותים מסוג זה. תודות לכך, עוברים ממודל של בעלות יקרה על חומרה ותוכנה, לשכירת שירות בתשלום נוח. הדבר מפשט ומקל מבחינת תזרים המזומנים, חוסך משאבים באגף המחשוב, מספק גמישות רבה ביישום ועוד.

מה מציעה Voicenter?

Voicenter היא חברה וותיקה, אשר מתמקדת בהצעת מערכת טלפוניה משוכללת, כשירות ענן. ענן הטלפוניה שלה מבוסס על מערך של 5 חוות שרתים, בישראל, באירופה, בארצות הברית, בהונג-קונג ובאוסטרליה. זו היא פריסה רחבה, אשר מסייעת להבטיח פעולה רציפה. החברה מציעה גם ציוד תומך לנושא הטלפוניה, כולל טלפונים, אוזניות ונתבים. למשל Voicenter SIM, שהוא כרטיס סים עבור טלפונים סלולאריים, לשם קבלת כל תכונות המרכזייה גם במכשירים אלה.

מה כלול במערכת?

מערכת מסוג זה, מציעה מגוון רחב של יכולות תקשורת שימושיות. אלה דוגמאות לכמה מהבולטות שבהן:

לסיכום

ללא ספק, מדובר בסוג של שירות ענן שימושי מאוד, אשר כדאי לכל חברה להכיר.

כתיבת תגובה