למה כדאי לרשתות מזון גדולות להתקדם למרכזייה לעסק?

עסקים מודרניים ובוודאי רשתות מזון גדולות, בנויים על שימוש נרחב במחשוב. למעשה, מדובר על מחשוב ותקשורת ביחד (ICT או Information and Communications Technology), מאחר ששני התחומים כיום משולבים מאוד. אחת הדוגמאות הבולטות לכך, היא המרכזייה לעסקים. מסתבר, שמרכזיות כאלה זמינות גם כשרות ענן והן מספקות לעסקים גדולים יתרונות רבים וחשובים. זו היא סקירה על התועלות העיקריות האלה ולפני כן, נביא גם הסבר קצר עבור מי שלא מכיר.

שילוב התקשורת והמחשוב

מרכזיה וירטואלית או מרכזיית IP בענן, הוא סוג של תשתית מחשוב, אשר מספק מענה כולל, למרבית דרישות התקשורת של העסק. מערכת כזו, עשויה להיות מערכת פנימית בעסק, של שילוב חומרה ייעודית ותוכנה. אך ניתן לקבל שירות מעולה ויעיל במיוחד, באמצעות צריכת מרכזיה כזו בתור שירות ענן. המרכזייה משלבת באופן מצוין, את עולם התקשרות העסקית, עם תשתיות המחשוב הסטנדרטיות. הצעת המרכזייה כשרות ענן, מוסיפה לכך יתרונות מיוחדים של שירותים מסוג זה. תודות לכך, עוברים ממודל של בעלות יקרה על חומרה ותוכנה, לשכירת שירות בתשלום נוח. הדבר מפשט ומקל מבחינת תזרים המזומנים, חוסך משאבים באגף המחשוב, מספק גמישות רבה ביישום ועוד.

מה מציעה Voicenter?

Voicenter היא חברה וותיקה, אשר מתמקדת בהצעת מערכת טלפוניה משוכללת, כשירות ענן. ענן הטלפוניה שלה מבוסס על מערך של 5 חוות שרתים, בישראל, באירופה, בארצות הברית, בהונג-קונג ובאוסטרליה. זו היא פריסה רחבה, אשר מסייעת להבטיח פעולה רציפה. החברה מציעה גם ציוד תומך לנושא הטלפוניה, כולל טלפונים, אוזניות ונתבים. למשל Voicenter SIM, שהוא כרטיס סים עבור טלפונים סלולאריים, לשם קבלת כל תכונות המרכזייה גם במכשירים אלה.

מה כלול במערכת?

מערכת מסוג זה, מציעה מגוון רחב של יכולות תקשורת שימושיות. אלה דוגמאות לכמה מהבולטות שבהן:

  • נתב שיחות מתקדם – Interactive Voice Response הוא מנגנון שכולנו מכירים. אתם מתקשרים לחברה מסוימת ובמקום מענה אנושי, שומעים “לשלוחה.. הקש..”. ואכן, זו היא יכולת פופולארית מאוד של מרכזיות. כך מתקבל מענה מיידי לכל שיחה נכנסת, הלקוח מקבל רושם טוב ומקצועי על החברה, הוא חוסך לעצמו זמן יקר וגם אתם ויש יתרונות נוספים, שלא כאן המקום להרחיב לגביהם. 
  • שירות חייגן – משלים את ה-IVR, שרות החייגן. בעוד שנתב השיחות מקל עליכם בקבלת שיחות וחוסך משאבים יקרים, החייגן משיג זאת לגבי שיחות יוצאות. תנו לו רשימת מספרי טלפון, למשל מקובץ "לידים" והוא יחייג עבורכם אליהם, ימתין למענה ויבצע את החיבור לנציג הפנוי אצלכם. 
  • שיחות וועידה – טיפול מתקדם במיוחד בנושא תיאום וביצוע שיחות וועידה.
  • הקלטת שיחות – יכולת נוחה ומתקדמת להקלטת שיחות. זו דוגמה למה שלעתים מסרבל מבחינה טכנית וברמת הפעלת המערכת, אך הופך במרכזיה כזו לפשוט.
  • חיבור למערכות אחרות – תוכלו לחבר את המרכזייה למערכות המחשוב הפנימיות השונות שלכם, כגון מערכת ERP או CRM וגם למערכות חיצוניות, בהתאם לצורך. דוגמה למה שניתן לעשות בצורה כזו, היא שליפת מידע ממערכת ה-CRM על לקוח מתקשר, כאשר מזהים את מספר הטלפון שלו. כעת תוכלו להציג את המידע, לנציג השרות שיענה. 
  • מידע שימושי ורב – במערכת כזו מצטבר מידע שימושי רב, אשר ניתן לנתח לשם הבנת הדברים ושיפור מתמשך. כמובן, מדובר במערכת טכנית, אשר יש לה משמעויות עסקיות רחבות. לכן, ניתוח מידע זה מפיק תובנות שהן לא רק טכניות גרידא, אלא שימושיות גם ברמה העסקית. 

לסיכום

ללא ספק, מדובר בסוג של שירות ענן שימושי מאוד, אשר כדאי לכל חברה להכיר.

נגישות